Okolica
WARTO ZOBACZYĆ
Nasze położenie
Miejscowość
Niedaleko turystycznej miejscowości Wieleń znajduje się idealne miejsce na wypoczynek dla całej rodziny. Osłonin to urokliwe miejsce położone nad jeziorem Osłonińskim, które zachwyca odwiedzających swoimi naturalnymi walorami. Każdy entuzjasta sportów wodnych, leśnych wędrówek czy rowerowych wycieczek znajdzie tutaj coś dla siebie.

Osłonin gwarantuje dobre warunki do odpoczynku bez turystycznego zgiełku, który występuje w większych miejscowościach.
Co robić
W wolnym czasie
Wycieczki Rowerowe
Rowery

Naturalne położenie miejscowości sprzyja osobą uwielbiającym rowerowe wycieczki. Bez względu na wiek, czy poziom zaawansowania - rowerowa wycieczka to zawsze idealny sposób na spędzenie czasu dla całej rodziny. Zobacz to co przegapiłbyś podczas jazdy samochodem.

Kajak, Rowerki wodne
Sporty wodne

Uprawianie sportów wodnych  to jeden z najpopularniejszych sposobów spędzenia czasu w okolicy. Nikogo nie może to dziwić kiedy do dyspozycji mamy 184 hektary powierzchni wody jeziora Osłonińskiego, które połączone jest z jeziorem Wieleńskim i Górskim. Odpocznij aktywnie pływając na rowerku wodnym czy kajaku.

Udane połowy
Wędkowanie

Jezioro Osłonińskie co roku przyciąga do siebie fanów wędkowania. Duża powierzchnia oraz regularna głębokość zbiornika wodnego, doskonale wpływają na tutejsze połowy. Przyjedź do "Domku w Sosenkach" i oddaj się swojej pasji. Dla osób niespełnionych nad naszym jeziorem mamy do dyspozycji wody całego Przemęckiego Park Krajobrazowego.

Lasy pełne grzybów
Grzybobranie

Gdy sezon wypoczynkowy ma się ku końcowi jak co roku zaczyna się sezon grzybiarski. Znalezienie pięknych okazów w otaczających nas lasach nie powinno stanowić dużego wyzwania. Nasze lasy są pełne grzybów, dlatego cieszą się dużą popularnością grzybiarzy z całej Polski

Regulamin